Často kladené otázky k měniči na ohřev vody.

02.10.2023

1. Je potřeba Wi-Fi síť?

Měnič funguje bez Wi-Fi sítě ale pokud chcete používat aplikaci je potřebná Wi-Fi síť.


2. Může se přes aplikaci přihlásit více lidí?

Ano, v aplikaci se nastaví sdílení měniče.


3. Pokud vypadne síť – ztratí se nastavení v regulátoru?

Ne, nastavení měniče je uloženo v paměti.


4. Nastavení času pro ohřev vody ze sítě: jak toto nastavení funguje?

Je-li nastavení 00:00 je vypnutý back up. Nastavíte-li čas např. 16:21 - je-li v tomto čase teplota vody nižší než je přednastavená hodnota Backup Temp, tak se zapne back up ze sítě na 3 hodiny a nebo do dosažení nastavené teploty.


5. Lze nastavovat vzdáleně?

Ano, přes aplikaci.


6. Pokud nejde síť ohřívá regulátor vodu?

Ne, síť je potřebná.


7. Mezi regulátor a bojler se má umisťovat jistí prvek nebo může být na přímo?

Na DC straně, doporučujeme umístit přepěťovou ochranu. Na AC stranu se nic už nedává.


8. Jaké je prosím minimální napětí pro spuštění stringu a MPPT? A jde o měnič, který třeba DC 180V z panelů změní na AC 230V na výstupu nebo jen střídač, který udělá na výstupu AC napětí stejné jako je vstupní DC?

Měnič na výstupu nedělá 230V. Vyrábí takzvaný hranatý proud vhodný pouze pro odporové spotřebiče, kterými jsou spirály, vařiče, rychlovarné konvice, elektrické ohřívače. Nevyrobí to sinusoidu a na AC straně je takové napětí jako na DC straně. Co se týká min napětí. V podstatě nemá min napětí, umí fungovat i na 1 panel, ale jeho výkon bude limitován. Abyste se dostali k optimu, to znamená dostat s výkonem panelu maximum, tak podle našich zkušeností nejlépe funguje kombinace 5 x 440 Wp panel. Tam součtem napětí se dostáváme k 200V - 250V a to je optimální stav.


9. Jaký výkon může mít topná patrona v bojleru?

Doporučujeme 2kW, 2,5kW ale teoreticky naprosto jedno jaký. Pokud je menší např. 1,5kW umíte v aplikaci nastavit max. 1,5kW je-li např. 3kw, tak prostě Vám měnič dodá pouze tolik kolik dokáže.


10. Jaký reálný výkon v panelech můžeme na střídač pověsit?

Doporučujeme max. 2,5 kW z DC strany. My máme zkušenost s 4x550, 5x550, 6x550Wp panely (3,3kW) a běží to krásně. Také 5x440Wp – tohle je asi ideální řešení. Ale také ideální je 6x330Wp.


11. Střídač omezí výkon na 2kW když je výkon větší?

Ne, střídač omezí výkon pouze pokud je přehřátý, přetížený. Je potřeba dodržet při instalaci správnou vzdálenost od blízkého okolí.


12. Dokáže střídat napětí na panelech i zvýšit na úroveň 230V nebo jen snížit?

Funguje tak, že umí vytěžit maximum z každého počasí. Každou vteřinu přepočítává poměr voltů a ampérů a nastavuje nejlepší parametr. Pokud vidí, že padají volty, ubírá proud a tak naopak. Vyhodnocuje aktuální situaci tak, aby do spirály šel maximální výkon.


13. Nedaří se přihlásit do aplikace?

Kontaktovat technickou podporu.


Pokud jste nenašli odpověď na vaše otázky, můžete využít kontaktní formulář a naši odborníci vám odpoví v nejkratším možném termínu. 


www.prestige-energy.cz